Viso knygų: 65
  el. paštaskodas

  Psichologija

  Efektyvūs streso mažinimo būdai: biogrįžtamuoju ryšiu paremta relaksacija ir progresuojančioji raumenų relaksacija

  Aidas Perminas, Loreta Gustainienė, Gabija Jarašiūnaitė, Ieva Pečiulienė

  Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad psichosocialinis stresas yra vienas iš lėtinių neinfekcinių ligų psichologinių rizikos veiksnių. Šiuolaikinės psichologijos mokslas siūlo platų atsipalaidavimo metodų ir technikų diapazoną psichosocialiniam stresui mažinti. Tyrinėjamas įvairių streso įveikimo technikų ir jų derinių efektyvumas, tačiau daugumos autorių tyrimai yra atlikti su klinikinėmis individų grupėmis, o tyrimų, analizuojančių jaunus ir santykinai sveikus žmones, yra mažai. Taip pat stokojama metodinių priemonių, ypač lietuvių kalba, parengtų remiantis nacionaliniais ir tarptautiniais mokslo laimėjimais, suteikiančių galimybę susipažinti su plačiai naudojamais atsipalaidavimo metodais ir jų taikymo principais. Tad šis leidinys padeda užpildyti mokomosios ir metodinės informacijos spragą ir pristato atsipalaidavimo būdus bei jų taikymo principus pirminės (ankstyvosios) profilaktikos grandyje, t. y. jauniems žmonėms, sudarant galimybę užkirsti kelią streso sukeltoms ligoms išsivystyti.

  Vadovavimo efektyvumo vertinimas: psichologiniai aspektai

  Aurelija Stelmokienė, Auksė Endriulaitienė

  Vadovavimas yra viena populiariausių XXI a. antrojo dešimtmečio vadybos literatūros temų, tačiau siekiant paaiškinti efektyvų vadovavimą nuolat kintančioje konkurencingoje verslo aplinkoje itin reikšmingas tampa psichologų vaidmuo. Psichologijos krypties mokslininkai domisi, kaip darbuotojai, kurie ir kuria pridėtinę organizacijų vertę, suvokia ir vertina vadovavimo efektyvumą ir nuo kokių biopsichosocialinių veiksnių tai priklauso. Monografijoje „Vadovavimo efektyvumo vertinimas: psichologiniai aspektai“ siekiama nuosekliai paaiškinti, kaip reikėtų atlikti vadovavimo efektyvumo vertinimą organizacijose, kad būtų užtikrintas šios personalo valdymo veiklos sklandumas ir galima būtų tikėtis patikimų vertinimo rezultatų.

  Asmenybė ir sveikata: teorijų sąvadas

  Aidas Perminas, Antanas Goštautas, Auksė Endriulaitienė

  Šio leidinio paskirtis dvejopa – tai medžiaga, naudotina supažindinant studentus su asmenybės sampratos ir teorijų įvairove psichologijoje. Taip pat knygoje asmenybės teorijos apžvelgiamos sveikatos požiūriu.