Viso knygų: 575
  el. paštaskodas

  Naujienos

  Apiterapija

  Atsakingasis redaktorius prof. dr. Kemal ÇELİK / Skyrių autoriai: Kemal Celik, Ergun Demir, Harun Baytekin, Murat Yilmaz, Barbara Krol, Zuzana Palkova, Anželika Dautartė, Halis Kalmiş, Yusuf İlker Comez, Maja Słupczyńska, Akif Ozcan

  Ši knyga, pateikiant naujausius mokslinius įrodymus, patvirtina, kad bičių produktai, ypač propolis, atlikus jų mokslinius tyrimus, sėkmingai naudojami kai kurioms ligoms gydyti. Turkijoje priėmus „Tradicinės ir papildomosios medicinos praktikos reglamentą“, išaugs susidomėjimas bičių produktų naudojimu maistui ir sveikatai stiprinti. Vis dėlto reikia atsiminti, kad, norint perdirbti visus bičių produktus ir ypač juos naudoti sveikatos srityje, pirmiausia reikia kompetentingų, žinių turinčių ir išmanančių bitininkų. Ši knyga, parašyta paprastu ir suprantamu stiliumi, paremta su apiterapija ES susijusio projekto, kuriame dalyvavo mokslininkai iš Turkijos, Lenkijos, Lietuvos ir Slovakijos, patirtimi, bus naudinga mėgstantiems skaityti ir ieškoti.

  Baltijos rytai. Italų žvilgsniai į Lietuvą, Latviją ir Estiją 1918–2018

  Andrea Griffante

  Knygoje tyrinėjamas Lietuvos, Latvijos ir Estijos įvaizdis, formavęsis Italijos spaudoje nuo Baltijos valstybių susikūrimo 1918 m. iki šių dienų. Taikant klasikiniais E. Said’o ir L. Wolff’o veikalais paremtą metodologinę schemą knygoje aprašoma, kaip Baltijos šalys vaizduotos kaip „tarpinė“ erdvė nuolatinėje įtampoje tarp pastangų priskirti jas prie Rytų ir bandymų „pasisavinti“, priartinant jas prie Vakarų.

  Ekonomikos ir vadybos fakultetas 2009–2018

  Sudarytoja Daiva Makutėnienė

  Leidinyje apžvelgiama Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto bei jo padalinių raida ir veikla 2009–2018 metais, pristatomi šį dešimtmetį fakultete dirbę darbuotojai ir studijas baigę absolventai. Leidinys skirtas Ekonomikos ir vadybos fakulteto 70-mečiui paminėti.

  Lietuvos valdžios ryšiai su JAV lietuviais 1926–1940 metais: suartėjimo kelių paieškos

  Juozas Skirius

  Monografijoje nušviečiama Lietuvos tautininkų valdžios vykdoma politika JAV lietuvių atžvilgiu 1926–1940 m., tikintis išeivijos palankumo. Remiantis šaltiniais, analizuojamas išeivijos ideologinių srovių požiūris į Lietuvos valdžią po 1926 m. perversmo.

  Lietuvos karininko Juozo Palukaičio atsiminimai. Norilsko konclageris / Memoirs of the Lithuanian Military Officer Juozas Palukaitis. Norilsk Concentration camp

  Sudarytojas Juozas Skirius

  Tai Lietuvos karininko, leitenanto, Juozo Palukaičio (1943–1990) atsiminimai, kuriuose išraiškingai atpasakojami jo paties patirti įvykiai 1940–1941 m. Lietuvoje ir karo bei pokario skausmingi pergyvenimai Sibire – Norilsko lageryje.

  Lietuvos istorikų bendrija 1918–1944 metais: kolektyvinės biografijos tyrimas

  Valdas Selenis

  Monografijoje autorius, remdamasis archyvine medžiaga, originaliais statistiniais tyrimais, antriniais šaltiniais, nušviečia prieškario ir Antrojo pasaulinio karo metų Lietuvos istorijos bendrijos raidą įvairiais aspektais. Knyga skiriama ne tik istorikams, bet ir sociologams, kultūrologams ir visiems besidomintiems istoriografija.

  Lietuvių kalbos skyrybos naujovės: teorija ir praktika

  Laimutė Bučienė, Vidas Kavaliauskas, Regina Rinkauskienė

  Knyga parengta remiantis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2006 m. rugsėjo 28 d. nutarimais Nr. N-2(103) ir N-3(104), kuriuose patvirtintos naujosios privalomosios ir pasirenkamosios skyrybos taisyklės. Knyga skiriama studentams lituanistams, tačiau bus naudinga ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų moksleiviams.